Modüler ofis bölme sistemi oldukça sık kullanılan bir sistemdir. Alüminyum plaklar üzerinde kurulan ve demir clipslerden oluşan bir kurulumu vardır. Günümüzde ofis bölme sistemleri oldukça sık bir biçimde kullanılmaktadır. Başlıca kullanım alanı bankalar, oteller, plazalar,  ajanslar ve benzeri geniş bir alana sahip yerlerdir. Ofis bölme sistemi genel olarak belirli bir alanı bölerek tek parça halinde kullanılabilir bir duruma getirmektir. Ofis bölme sistemlerinin birçok türü vardır. Her biri de farklı malzemeler baz alınarak yapılmaktadır. Modüler ofis bölme sistemi de bu modellerden bir tanesidir. Normal duvar bölme sistemlerinden farkı ise daha rahat, aydınlık ve ferah bir alan sağlamasıdır.

Modüler ofis bölme sistemi özellikle reklam ajanslarında tercih edilmektedir. Reklam ajanslarındaki iş alanları oldukça fazla olduğundan her poziyonda çalışan çalışanlara ofis bölme sistemi kullanılır. Kullanım alanları oldukça fazla olan ofis bölme sistemleri tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.  Bu hususlardan bir tanesi modüler ofis bölme sistemi tercih edeceğiniz firmanın gerekli bir kalite düzeyine ulaşmış olması gerekmektedir. Bir ofis bölme sisteminde ne kadar kaliteli ürünler kullanılır ise kullanım yılı da o kadar artacaktır. Bu da maddi açıdan oldukça olumlu bir durumdur. Bu nedenle bu husus dikkate alınması gereken hususların ilk başında gelmektedir.

Modüler ofis bölme fiyatları genel olarak firmadan firmaya göre değişse de fiyat konusunda belirleyici en büyük husus kullanılan ürünler ve yapılan ofis bölme türüdür. Bazı ofis bölme türlerinde daha fazla ürün kullanıldığından fiyat da değişmektedir. Bu nedenle iyi bir araştırma sonrasında ofis bölme sistemi yaptırmalısınız. Fiyatlar konusunda ele alınabilecek bir diğer konu ise işçilik fiyatıdır. Genel olarak her firma işçilik ücreti talep etmektedir.